• ×

  Büyükşehir Belediye Başkanı

  MEHMET SEKMEN

  EZURUM-İSPİR İLÇESİNDE DOĞDUM, İLKOKULU İSTANBUL ÜSKÜDARDA, LİSEYİ İSTANBUL FATİHTE BİTİRDİM. DEVAMI EKTEDİR.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  ABDULKADİR AYDIN

  Horasan

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  ALİ KORKUT

  Yakutiye

  1964 ERZURUM DOĞUMLU OLUP İLK ORTA VE LİSE EGİTİMİMİ ERZURUMDA TAMAMLADIM.1986 YILINDA KONYA SELÇUK ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK MİMARLIK FAKÜLTESİ MİMARLIK BÖLÜMÜNDEN MEZUN OLDUM.1997 YILINDA ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ PEYZAJ MİMARLIGI BÖLÜMÜNDE YUKSEK LISANS EGİTİMİMİ TAMAMLAYARAK YUKSEK MİMAR UNVANI ALMAYA HAK KAZANDIM.ERZURUM RÖLÖVE VE ANITLAR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDE 2005 TARIHINDEN ITIBAREN MÜDÜR OLARAK ATANDIM.MODERNŞEHİRCİLİK ANLAYIOŞI IŞIGINDA KENTSEL DÖNÜŞÜM PLANLAMASIYLA ŞEHİR MERKEZININ YAŞANILABİLİR KONUMA GETİRİLEBİLMESİ VE TARİHİ ESERLRİMİZİN ETRAFLARININ YAPI GRUPLARINDAN ARINDIRILARAK PEYZAJ DÜZENLEMESİ İLE GÜN YUZUNE ÇIKARILABİLMESİ DÜŞÜNCESİ BENIM AK PARTIDEN YAKUTIYE İLÇESİ BELEDİYE BAŞKANLIGINA ADAY ADAYI OLMAMA NEDEN OLMUŞTUR.EVLİ VE İKİ ÇOCUK BABASIYIM.İYİ DERECE İNGİLİZCE BİLMEKTEYİM.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  GÖRBİL ÖZCAN

  Şenkaya

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  HASAN ÇAKMAK

  Tortum

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  İBRAHİM ZİYREK

  Oltu

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  MUHAMMED CEVDET ORHAN

  Aziziye

  1984 yılında Erzurum’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Erzurum’da tamamladı. Erzurum Atatürk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği bölümünden 2004 yılında mezun oldu. Öğrenciliği süresince özel sektörde proje koordinatörü olarak çalıştı. Bu yıllarda Erzurum Genç Müsiad yönetim kurulu üyeliği yaptı. 2005-2007 yılları arasında Türkiye Büyük Millet Meclisinde Danışmanlık görevi yürüttü. 2007 yılında AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığında Danışman olarak çalışmaya başladı. 2011 yılına kadar Seçim İşleri Başkanlığı ve Genel Sekreterlik birimlerinde aynı görevde çalıştı. 13 Nisan 2008 tarihinde gerçekleştirilen AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları 2. Olağan Büyük Kongresinde MKYK Üyeliğine seçildi. Gençlik Kollarında 16 Eylül 2011 tarihine kadar Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. 16 Eylül 2011 tarihinde İçişleri Bakanlığı Bakanlık Müşavirliği görevine getirildi. 30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli İdareler seçimleri için AK Parti'den aday adayı olmak için Bakanlık Müşavirliği görevinden istifa etti. 30 Mart 2014 seçimleri sonrası Aziziye Belediye Başkanı olarak seçilen Orhan halen daha Belediye Başkanlığı görevine devam etmektedir. Aziziye Belediye Başkanı Orhan, Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  MUHAMMET HALİS ÖZSOY

  Uzundere

              1962 Erzurum doğumlu olan Muhammed Halis ÖZSOY ilk ve Ortaöğrenimimi Erzurum'da tamamlamış 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünden mezun olmuştur. Vatani görevini Asteğmen olarak ifa ettikten sonra 1986-2004 yılları arasında birçok okulda öğretmenlik ve yöneticilik yapmıştır. Yayımlanmış makaleleri ve 6 adet basılmış kitabı bulunmaktadır. 28 Mart 2004 tarihinde Mahalli İdareler Seçimlerinde AK Parti'den Uzundere Belediye Başkanlığı'na seçilmiş olup, şu an bu görevini yürütmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır. 

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  ORHAN BULUTLAR

  Palandöken

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  OSMAN BELLİ

  Köprüköy

  1964 KÖPRÜKÖY DOĞUMLUYUM ILK VE ORTA ÖĞRENIMIMI KÖPRÜKÖYDE TAMAMLADIM. 1984 YILINDA ASKERLIK VAZIFEMI TAMAMLAYARAK 1987 YILINDA ERZURUM ŞEKER FABRIKASINDA IŞÇI OLARAK GÖREVE BAŞLADIM. 13 NISAN 2006 TARIHINDE BELEDIYE BAŞKANININ AÇIGA ALINMASI NEDENIYLE KÖPRÜKÖY BELEDIYE MECLISININ YAPMIŞ OLDUĞU OYLAMAYLA KÖPRÜKÖY BELEDIYE BAŞKAN VEKILLIĞINE SEÇILDIM. HALEN BELEDIYE BAŞKAN VEKILI OLARAK GÖREV YAPMAKTAYIM. EVLI VE 5 ÇOCUK BABASIYIM

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  OSMAN ÇAKIR

  İspir

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  RECEP KAPLAN

  Pazaryolu

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  ŞENOL POLAT

  Aşkale

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  TAHSİN OKTAY

  Olur

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  ÜNSAL SERTOĞLU

  Pasinler

  1970 YILINDA PASINLERDE DUNYAYA GELDIM ILK OTRA LISE ÖGRENIMIMI PASINLERDE TAMAMLADIM ATATÜRK ÜNIV.MESLEK YÜKSEK OKULU ELEKTIRK TEKNIKERLIGI BÖLÜMÜNÜ BITIRDIM PASINLER TIC.ODASI MECLIS BAŞKANLIGI GÖREVINI 6 YILDIR YÜRÜTMEKTEYIM. KARA KUVVETLERI KONUTANLIGI GÜREŞ TAKIMINDA VATANI GÖREVIMI YAPTIM EVLIYIM BEŞ COCUK BABASIYIM ŞU ANDA PASINLERDE ARAS ELEKTIRK IŞLETMESINDE TEKNIKER OLARAK GÖREVIME DEVAM ETMEKTEYIM. SAYGILARIMLA

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  YÜCEL AHMET İŞLEYEN

  Narman

  İlk olarak Kocaeli-Hereke Belediyesinde göreve başladı. 1988 yılında Narman Belediyesi’ne geçiş yaparak Yazı İşleri Müdürlüğü’ne atandı. 2002 yılında Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri Şube Müdürlüğüne getirildi. 2004 yılında Narman Belediye Başkanlığı’na mhp'den aday oldu ve halkın büyük teveccühü ile Belediye Başkanı seçildi. 2009-2014 ve 2014 yerel seçimlerinde yeniden seçilerek halen görevine devam etmektedir. Birçok sivil toplum örgütünde görev aldığı gibi ilçede kuruluşu bulunan Narman Spor Kulübünde yöneticilik yaparak Türkiye 1.liginde Erzurum’un tek kulübü olmanın gurunu yaşamıştır. Böylece Buz Hokeyi ve Curling takımları oluşturarak Türkiye Şampiyonlukları kazanılmasına vesile olmuştur. Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) Eko Agro Turizmi Geliştirme ve Erzurum Valiliği Palandöken Turizm Altyapı Hizmet Birliği (PATHİB) yönetim kurulu üyeliği görevlerinde bulunmaktadır. Belediye ve şehircilik anlamında 7 (yedi) Avrupa ülkesi ve Amerika Birleşik Devletlerinde 8 (sekiz) eyalet gezerek çeşitli seminer ve eğitimlere katılmıştır. Narman için onlarca projesi olup ilçenin problemlerini çok iyi bildiği gibi çözüm önerileri hakkında da engin tecrübeye sahiptir. Beşeri ve sosyal ilişkilere çok önem veren Yücel Ahmet İŞLEYEN evli ve üç çocuk babasıdır.